Nakon tri odigrana kola Prve lige Republike Srpske, košarkaši “Prijedor-Spartaka” imaju maksimalan učinak.

Na otvaranju sezone Prijedorčani su na svom terenu savladali “Sutjesku” iz Foče, u prošlom kolu slavili su u gostima protiv ekipe “Radnik BN Basket” a sinoć protiv još jednog tima iz Bijeljine, ekipe “Budućnost BN”.

Konačan rezultat glasio je 76:70 (18:19, 25:19, 15:15, 18:17).

Bila je to uglavnom izjednačena utakmica a u prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Nakon što su ponovo poveli u 12. minuti, domaći do kraja susreta, uz par izjednačenja, nisu ispuštali prednost nijednog trenutka.

Ipak, gosti se nisu predavali pa je bilo neizvjesno do posljednjeg minuta kada su izabranici Danila Palalića došli do +12 (76:64) i time riješili pitanje pobjednika.

Kod domaćih, najefikasniji i najbolji pojedinac susreta bio je Ivetić sa 22 poena i 7 skokova dok je kapiten Stakić postigao 15 poena a Bilanović, po običaju, bio najbolji skakač sa 11 uhvaćenih lopti.

Kod “Budućnosti BN” Luka Jovanović je postigao 20 a Stevanović 16 poena.

KK Prijedor-Spartak: KK Budućnost BN 76:70